DAILY SPORTS SCHEDULE
DECEMBER
2017

JANUARY 2018

The following daily listings are compiled from Coweta County athletic websites and online sources as a resource to our readers. They are not always official. Always try to double-check times with schools and/or coaches.
To add your schedule to this list, or report errors in listings, email sports@cowetascore.com
  1. TUESDAY
    JAN. 2
    High School Basketball (Girls first, boys to follow unless noted) 6:00 p.m. Trinity Christian at Holy Spirit 6:00 p.m. Bethlehem Christian at Heritage School TBA East Coweta boys at Big South Shootout JV Basketball 3:00 p.m. Bethlehem Christian boys at Heritage School 4:30 p.m. Trinity Christian boys at Holy Spirit
  2. SATURDAY
    JAN. 6
    High School Basketball (Girls first, boys to follow) 12:00 p.m Flint River at Trinity Christian 3:00 p.m. Mays at Northgate 3:30 p.m. Callaway at East Coweta High School Swimming TBA Heritage School at Georgia Tech High School Wrestling TBA Northgate at Area 5-6A Duals, New Manchester Middle School Basketball (Girls first, boys to follow) 10:00 a.m. Heritage School at Arlington Christian
  3. FRIDAY
    JAN. 5
    High School Basketball (Girls first, boys to follow) 6:00 p.m. South Paulding at Northgate 6:00 p.m. Heritage School at Loganville Christian High School Wrestling 5:00 p.m. Area 2-7A Duals at Newnan JV Basketball 4:30 p.m. Heritage School at Loganville Christian Middle School Basketball CCMSAL Preseason 4:30 p.m. Smokey Road at Arnall 4:30 p.m. Madras at East Coweta 4:30 p.m. Lee at Evans
  4. WEDNESDAY
    JAN. 3
    High School Basketball (Girls first, boys to follow) 6:00 p.m. Newnan at Pebblebrook
  5. THURSDAY
    JAN. 4
    High School Riflery TBA East Coweta at Spalding Middle School Basketball (Girls first, boys to follow) 4:30 p.m. Greenforest (7/8) at Trinity Christian
  6. MONDAY
    JAN. 8
    JV Basketball (Girls first, boys to follow) 4:30 p.m. Trinity Christian at Fayette County
  7. TUESDAY
    JAN. 9
    High School Basketball (Girls first, boys to follow unless noted) 6:00 p.m. New Manchester at Northgate 6:00 p.m. Westlake at Newnan 6:00 p.m. East Coweta at Campbell 6:00 p.m. Holy Spirit at Heritage School 6:30 p.m. Atlanta Girls at Trinity Christian High School Wrestling TBA Northgate, Paulding County at Whitewater JV Basketball 4:30 p.m. Holy Spirit at Heritage School 5:00 p.m. Atlanta Girls at Trinity Christian Ninth Grade basketball 4:30 p.m. Northgate at McIntosh Middle School Basketball (Girls first, boys to follow) 4:30 p.m. Eagle’s Landing Christian at Trinity Christian CCMSAL 4:30 p.m. Madras at Smokey Road 4:30 p.m. Lee at Arnall 4:30 p.m. East Coweta at Evans
  8. THURSDAY
    JAN. 10
    High School Wrestling TBA GHSA State Duals, Macon Middle School Basketball (Girls first, boys to follow unless noted) 4:00 p.m. St. Luke’s (7th girls) at Heritage School 4:30 p.m. Heritage School (7th boys) at Calvary Christian 5:00 p.m. St. Luke’s (8th boys) at Heritage School CCMSAL 4:30 p.m. Evans at Madras 4:30 p.m. Arnall at East Coweta 4:30 p.m. Smokey Road at Lee
  9. FRIDAY
    JAN. 12
    High School Basketball (Girls first, boys to follow) 6:00 p.m. Trinity Christian at Heritage School 6:00 p.m. Wheeler at East Coweta 6:00 p.m. Newnan at Campbell 6:00 p.m. Creekside at Northgate High School Swimming TBA East Coweta at Boundary Waters Invitational High School Wrestling TBA GHSA State Duals, Macon JV Basketball 4:30 p.m. Trinity Christian boys at Heritage School 4:30 p.m. Creekside boys at Northgate Ninth Grade Basketball 4:30 p.m. Northgate at Starr’s Mill
  10. SATURDAY
    JAN. 13
    High School Basketball (Girls first, boys to follow) 3:00 p.m. Newnan at Northgate High School Swimming 10:00 a.m. Northgate at Riverwood Invitational, Marist Aquatic Center High School Wrestling TBA GHSA State Duals, Macon JV Basketball (Girls first, boys to follow) 12:00 p.m. Newnan at Northgate 1:00 p.m. Trinity Christian at Woodward Academy Ninth Grade Basketball 10:30 a.m. Newnan at Northgate Middle School Basketball (Girls first, boys to follow) 10:00 a.m. Landmark Christian (7/8) at Trinity Christian 10:00 a.m. Heritage School (8th girls) at Brookstone 11:30 a.m. Heritage School (7th boys) at Brookstone
  11. MONDAY
    JAN. 15
    High School Basketball TBA Heritage School at MLK Classic, Morehouse
  12. TUESDAY
    JAN. 16
    High School Basketball (Girls first, boys to follow) 6:00 p.m. Wheeler at Newnan 6:00 p.m. East Coweta at Pebblebrook 6:00 p.m. Dominion Christian at Trinity Christian 6:00 p.m. Hapeville Charter at Heritage School High School Riflery TBA East Coweta at Henry County JV Basketball 4:30 p.m. Dominion Christian boys at Trinity Christian Middle School Basketball (Girls first, boys to follow) 4:00 p.m. Trinity Christian (7/8) at Heritage School
  13. WEDNESDAY
    JAN. 17
    High School Basketball 5:00 p.m. Atlanta Girls at Heritage School High School Wrestling 5:30 p.m. Lithonia, Decatur, McIntosh at Northgate Middle School Basketball (Girls first, boys to follow) CCMSAL 4:30 p.m. Arnall at Evans 4:30 p.m. Smokey Road at East Coweta 4:30 p.m. Madras at Lee
  14. THURSDAY
    JAN. 18
    High School Riflery TBA East Coweta at Woodward Academy High School Swimming 1:30 p.m. Heritage School at Georgia Tech Middle School Basketball (Girls first, boys to follow) 4:30 p.m. Griffin Christian (6th) boys at Trinity Christian 5:30 p.m. Griffin Christian (7/8) at Trinity Christian
  15. FRIDAY
    JAN. 19
    High School Basketball (Girls first, boys to follow) 6:00 p.m. Pebblebrook at Newnan 6:00 p.m. Westlake at East Coweta 6:00 p.m. Northgate at Douglas County 6:00 p.m. Trinity Christian at Bethlehem Christian 6:00 p.m. Heritage School at Dominion Christian High School Wrestling TBA Newnan at North Metro Invitational, Brookwood TBA Northgate at Bowdon Invitational JV Basketball (Girls first, boys to follow) 4:00 p.m. Trinity Christian at Bethlehem Christian 4:30 p.m. Heritage School boys at Dominion Christian Middle School Basketball (Girls first, boys to follow) 4:00 p.m. Heritage School (8th) at St. Luke’s CCMSAL 4:30 p.m. Smokey Road at Arnall 4:30 p.m. Madras at East Coweta 4:30 p.m. Lee at Evans
  16. SATURDAY
    JAN. 20
    High School Basketball (Girls first, boys to follow) 2:30 p.m. Loganville Christian at Trinity Christian High School Wrestling TBA Newnan at North Metro Invitational, Brookwood TBA Northgate at Bowdon Invitational JV Basketball 1:00 p.m. Loganville Christian boys at Trinity Christian JV Wrestling TBA Northgate at East Coweta Tomahawk Tyssle Middle School Basketball 12:00 p.m. Heritage School (7th boys) at St. George’s
  17. TUESDAY
    JAN. 23
    High School Basketball (Girls first, boys to follow) 6:00 p.m. Holy Spirit at Trinity Christian 6:00 p.m. Tri-Cities at Northgate 6:00 p.m. Heritage School at Bethlehem Christian High School Swimming 6:00 p.m. Coweta County Tri-Meet, Summit Family YMCA High School Wrestling 5:00 p.m. North Springs, Landmark at Newnan JV Basketball 4:30 p.m. Holy Spirit boys at Trinity Christian 5:00 p.m. Heritage School boys at Bethlehem Christian Middle School Basketball (Girls first, boys to follow) 4:30 p.m. Trinity Christian (7/8) at Greenforest CCMSAL 4:30 p.m. Arnall at Madras 4:30 p.m. Evans at Smokey Road 4:30 p.m. East Coweta at Lee
  18. WEDNESDAY
    JAN. 24
    High School Basketball (Girls first, boys to follow) 6:00 p.m. East Coweta at Griffin JV Basketball 6:00 p.m. Northgate boys at Newnan Ninth Grade Basketball 4:30 p.m. Northgate at Newnan
  19. THURSDAY
    JAN. 25
    High School Riflery TBA East Coweta at Griffin Middle School Basketball (Girls first, boys to follow) 4:30 p.m. Heritage School at Trinity Christian CCMSAL 4:30 p.m. Smokey Road at Madras 4:30 p.m. Arnall at Lee 4:30 p.m. Evans at East Coweta
  20. FRIDAY
    JAN. 26
    High School Basketball (Girls first, boys to follow) 6:00 p.m. Hughes at Northgate 6:00 p.m. Windsor Academy at Trinity Christian 6:00 p.m. Campbell at East Coweta (Senior Night) 6:00 p.m. Loganville Christian at Heritage School 6:00 p.m. Newnan at Westlake High School Wrestling TBA Area 5-6A Traditional Tournament, South Paulding JV Basketball 4:30 p.m. Windsor Academy boys at Trinity Christian 4:30 p.m. Loganville Christian boys at Heritage School
  21. SATURDAY
    JAN. 27
    High School Basketball (Girls first, boys to follow) 3:30 p.m. Wheeler at East Coweta 4:00 p.m. Starr’s Mill at Northgate 6:00 p.m. Northgate at New Manchester High School Swimming TBA GISA State Meet, Georgia Tech High School Wrestling 8:00 a.m. Area 2-7A Tournament at Newnan TBA Area 5-6A Traditional Tournament, South Paulding JV Basketball (Girls first, boys to follow) 1:00 p.m. Starr’s Mill at Northgate Ninth Grade Basketball 11:30 a.m. Starr’s Mill at Northgate
  22. TUESDAY
    JAN. 30
    High School Basketball (Girls first, boys to follow) 4:00 p.m. Trinity Christian at Atlanta Girls 6:00 p.m. Campbell at Newnan 6:00 p.m. Heritage School at Holy Spirit JV Basketball 4:30 p.m. Heritage School boys at Holy Spirit Middle School Basketball (Girls first, boys to follow) 4:30 p.m. Heritage School (7th girls) at Flint River 5:30 p.m. Heritage School (8th boys) at Flint River CCMSAL 4:30 p.m. Madras at Evans 4:30 p.m. East Coweta at Arnall 4:30 p.m. Lee at Smokey Road
  23. THURSDAY
    JAN. 11
    High School Riflery TBA East Coweta at Mary Persons